Home Zuiderzeeland.nl
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.
Homepage > Leren over water > Waterlessen > Info voor leraren/opvoeders

Info voor leraren/opvoeders

In 2005 peilde Waterschap Zuiderzeeland de belangstelling voor een waterles op de basisscholen in Flevoland. Uit de peiling bleek dat de behoefte onder scholen voor zo'n waterles groot is. Wij bieden daarom vanaf het najaar van 2006 waterlessen aan voor groep 7 van de basisscholen in Flevoland.

Doel van de waterles

Het doel van de waterles is tweeledig:

  • We willen kinderen van de groepen 7 actief kennis laten maken met de taken van het waterschap.
  • Door de opgedane kennis willen we de kinderen bewuster met water en natuur laten omgaan.

werkboekje van de waterlessen

Opzet

De lessen zijn opgedeeld in twee dagen:

Dag 1:

Het eerste deel van de waterles duurt 1,5 - 2 uur en is theoretisch en interactief. Een educatiemedewerker van het waterschap komt in de klas uitleggen wat de taken van het waterschap zijn. Dit gebeurt aan de hand van speciaal voor de waterles ontwikkelde filmpjes. Deze sluiten aan op de belevingswereld van kinderen in groep 7. In het eerste deel is ook veel aandacht voor vraag en antwoord. Verder laten wij de kinderen door middel van proefjes op een leuke manier kennismaken met water en wat erin leeft.

Dag 2:

In het tweede deel van de waterles bezoeken we een afvalwaterzuiveringsinstallatie (awzi) of een gemaal in ons gebied. Dit gebeurt ook onder leiding van onze educatiemedewerker.

Aanmelden voor een waterles 

Interesse in een waterles en de bijbehorende excursie? Lees meer over het aanmelden voor een waterles.

Meer informatie

Heeft u behoefte aan meer informatie? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie via (0320) 274 911 of stuur een e-mail naar communicatie@zuiderzeeland.nl.

Home Zuiderzeeland.nl
Naar boven