Wanneer kunt u nadeelcompensatie aanvragen?
U kunt nadeelcompensatie aanvragen als u schade heeft door de uitvoering van ons werk. Dit kan het gevolg zijn van een besluit of van feitelijk handelen. Er moet wel een duidelijk verband zijn tussen de taak van het waterschap en de schade die u heeft.
Wij behandelen uw aanvraag volgens de wettelijke regels (titel 4.5 AWB (opent in nieuw tabblad), afdeling 15.1 OW (opent in nieuw tabblad)).
Wat u moet weten over nadeelcompensatie
Het is belangrijk om te weten dat niet alle vormen van schade in aanmerking komen voor compensatie. Enkel vermogensschade (bijv. waardevermindering van een onroerende zaak) en inkomensschade kunnen worden vergoed.
Daarnaast kan het ook zijn dat u schade ondervindt, maar dat deze schade niet voor vergoeding in aanmerking komt. Wij werken in het algemeen belang. Dat betekent dat de maatregelen die we nemen soms nadelig kunnen uitpakken voor u als individu, terwijl ze in het bredere belang van de samenleving zijn. Dit nadeel valt vaak onder het normaal maatschappelijk risico. Daarnaast moet uw schade ten opzichte van anderen in een vergelijkbare situatie aanzienlijk groter zijn.
Hoe behandelen wij uw aanvraag?
Kort samengevat verloopt het proces als volgt:
- U dient uw verzoek om nadeelcompensatie in via het webformulier (opent in nieuw tabblad), of per e-mail naar: waterschap@zuiderzeeland.nl of per post naar: Postbus 229, 8200 AE, Lelystad.
- Vermeld bij uw aanvraag in ieder geval:
– Naam
– Adres
– Telefoonnummer
– Datum van uw aanvraag
– Schadeoorzaak
– Start- en (eventuele) einddatum van de schadeveroorzakende gebeurtenis
– Geschat schadebedrag
– Eventueel gemaakte kosten om de schade te voorkomen of te beperken
– Motivering
– Ondertekening - Wij beoordelen of uw aanvraag om nadeelcompensatie voldoet aan de vereisten van onze verordening nadeelcompensatie.
- U ontvangt binnen twee weken een ontvangstbevestiging. Voldoet uw aanvraag niet aan de vereisten? Dan krijgt u de gelegenheid om dit te herstellen.
- Het kan nodig zijn dat wij een onafhankelijke deskundige inschakelen om advies aan ons uit te brengen over de omvang en oorzaak van de schade. Als wij een onafhankelijke deskundige inschakelen, krijgt u hierover een bericht van ons.
- Op basis van het onderzoek en eventuele adviezen nemen wij een besluit over de toekenning of afwijzing van de nadeelcompensatie.
- Bent u het niet eens met het besluit op uw aanvraag om nadeelcompensatie? Dan kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit bezwaar maken.
