Ga naar de inhoud

Update: verbouwing AWZI Almere in beeld 

Deze week plaatste Omroep Flevoland een artikel over de werkzaamheden op de afvalwaterzuivering in Almere. Op deze afvalwaterzuivering vergroten we de capaciteit en verduurzamen we de installatie. Hoe ziet het er nu uit en hoe blijven we afvalwater van inwoners en bedrijven zuiveren tijdens de grote verbouwing? Je kunt het zien in de video van Omroep Flevoland

Uitleg over de omleiding van afvalwater 

Collega Alexander Woltman legt aan inwoners en bedrijven uit hoe eind 2025 het afvalwater werd omgeleid. Ruim 30 miljoen liter afvalwater stroomde door deze omleiding heen. Zo konden de werkzaamheden aan het harkrooster en de nieuwe voorbezinktank doorgaan.  

Nieuwe voorbezinktank in beeld 

In de video is deze nieuwe voorbezinktank ook te zien. Hij is te herkennen aan de nieuwe metalen afdekplaten. Begin 2026 zijn de nieuwe ruimerbrug en meedraaiende afdekking geplaatst.

Ephyra-installatie in aanbouw 

Dat de twee vergistingstanks groot zijn, wisten we al. Nu kan je het ook zien! Met de vergistingstanks kunnen we straks slib vergisten tot biogas. Dankzij Ephyra® kunnen we de hoeveelheid overgebleven slib dat uit het zuiveringsproces komt, verminderen. En er bovendien biogas uit winnen. Lees meer over dit proces op de webpagina over Ephyra®

Meer informatie over het project vind je op de webpagina over de renovatie en nieuwbouw.


Het laatste nieuws